Dla klientów indywidualnych 2018-04-04T14:16:33+00:00

Czy potrzebuję prawnika?

Jeżeli wydaje Ci się, że potrzebujesz prawnika, to zapewne tak właśnie jest. Dlatego im szybciej się z nami skontaktujesz, tym prędzej będziemy mogli zająć się Twoją sprawą. Jeżeli okaże się, że rzeczywiście istnieje problem do rozwiązania, od razu przedstawimy Ci możliwe działania i zarekomendujemy takie, które naszym zdaniem pomogą Ci najskuteczniej. Zrobimy to w sposób możliwie najbardziej przystępny, bez nadużywania terminologii prawniczej, cytowania orzecznictwa i poglądów uczonych prawników. Chyba, że będziesz chciał tego właśnie słuchać, wtedy chętnie przedstawimy Ci wszystkie niuanse sprawy. Większość jednak tego nie chce, bo chce mieć po prostu załatwioną sprawę.

Jeżeli natomiast po przeanalizowaniu Twojej sytuacji stwierdzimy, że Twoje obawy były bezpodstawne i tak naprawdę nie istnieje potrzeba podejmowania żadnych działań po konsultacji z nami zyskasz spokój i pewność, że nie dzieje się nic, czym można się martwić.

 

Ile kosztuje konsultacja?

Koszty wstępnej konsultacji zależą od tego, z czym do nas przyjdziesz. Zazwyczaj wynoszą one 150 zł, ale jeżeli będziemy mieli do przeanalizowania kilka tomów akt i dziesiątki Twoich dokumentów to cenę ustalimy z Tobą indywidualnie. Oczywiście, zanim przystąpimy do działania, żebyś od początku wiedział, na co się przygotować.

Taka cena nie jest wysoka, zważywszy, że w wyniku konsultacji dostajesz gotową receptę na rozwiązanie Twojego problemu lub spokój i zapewnienie, że problemu po prostu nie ma.

Pełny cennik naszych usług znajduje się tutaj.

 

Co dalej?

Wszystko zależy od Ciebie. Oczywiście będzie nam bardzo miło, jeżeli zechcesz nam zlecić dalsze działania w swojej sprawie. Nie jest to jednak konieczne. Są sprawy, które po konsultacji z nami z powodzeniem będziesz mógł załatwić samemu. Doradzimy Ci wtedy, gdzie, co i jak należy zrobić.

Jeżeli jednak nie masz na to czasu, masz obawy, że nie dasz sobie rady lub po prostu sprawa jest na tyle skomplikowana, że wymaga pracy prawnika, możesz nam powierzyć jej dalsze prowadzenie. Powiemy Ci wtedy jakie wiążą się z tym koszty i jeżeli je zaakceptujesz to niezwłocznie przystąpimy do działania. Ostateczna decyzja zawsze jednak należy do Ciebie.

Jeżeli powierzysz prowadzenie swojej sprawy nam, na poczet naszego wynagrodzenia za jej prowadzenie zaliczamy to, co już otrzymaliśmy od Ciebie za konsultacje.

 

Czy mój osobisty udział w sprawie będzie konieczny?

Wszystko zależy od charakteru sprawy. Są takie, w które od początku do końca mogą być załatwione przez nas, jako Twoich pełnomocników. Wtedy nie musisz podejmować żadnych dalszych czynności, tylko czekać na informacje od nas o tym, co robimy. Są jednak także takie sprawy, w których Twoja obecność na którymś etapie jest potrzebna lub nawet konieczna. Nie przejmuj się jednak, będziemy Cię o wszystkim informować, uprzedzając i przypominając o działaniach jakie musisz podjąć. Tam, gdzie jest to możliwe i potrzebne będziemy w pobliżu, żeby wspomóc Cię w razie konieczności.

Skontaktuj się z nami i daj nam zająć się Twoimi sprawami.

Kontakt