skontaktuj się z nami

brak działania nie przybliża do celu

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

 • Pon. - Pt. 09:00-17:00
 • 89 535 99 28

kancelaria@bogaczbartoszewicz.pl
jakub@bogaczbartoszewicz.pl
ireneusz@bogaczbartoszewicz.pl

 • Olsztyn, ul. Grunwaldzka 4a/1

Dogodne miejsca postojowe znajdą Państwo na parkingu przy ul. Mochnackiego
lub na ul. Warszawskiej.

Opisz nam swoje zamierzenie lub swój problem, a my odpowiemy, jak możemy Ci pomóc. To nic nie kosztuje.

  W celu udzielenia odpowiedzi na Państwa wiadomość potrzebujemy danych osobowych, które umożliwią nam kontakt zwrotny. Administratorem danych osobowych będą radca prawny Ireneusz Bogacz oraz radca prawny Jakub Bartoszewicz. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj.

  cały czas bądź na bieżąco

  O każdej porze możesz sprawdzić na jakim etapie jest Twoja sprawa.
  • Portal Klienta
  rozwiejemy twoje wątpliwości

  Najczęściej zadawane pytania

  Kiedy jest dobry moment na przekazanie sprawy prawnikowi?

  Z praktyki wiemy, że wielu ciągnących się latami sporów sądowych dałoby się uniknąć, gdyby strony poświęciły chwilę na przygotowanie umowy, która nie pozostawi wątpliwości co do ich praw oraz obowiązków. Jeżeli jest już na to za późno i konflikt już wisi w powietrzu, lepiej od razu przystąpić do działania i próbować go załagodzić. W takich sytuacjach podejmujemy próby mediacji lub uświadomienia stronom, na czym stoją i jakie są perspektywy braku porozumienia. Gdy sprawa trafiła już do sądu nie czekaj z przyjściem do nas, chyba że kodeks postępowania cywilnego to Twoja codzienna lektura i znasz go na wyrywki. Jeżeli nie, nie ryzykuj popełnienia jakiegoś błędu, który doprowadzi do przegranej sprawy, mimo że racja była po Twojej stronie.

  Pamiętaj, lepiej zapobiegać niż leczyć.

  Ile kosztuje prowadzenie sprawy sądowej?

  Zdecydowanie za dużo, i nie chodzi tu tylko o nasze wynagrodzenie. Przede wszystkim chodzi o Twój cenny czas oraz nerwy związane z toczącym się procesem, którego wynik nie zawsze jest przewidywalny. Dlatego zawsze staramy się najpierw znaleźć inne sposoby na rozwiązanie sprawy jak choćby mediacja czy arbitraż. Jeżeli jednak nie ma innej możliwości i sąd to jedyna opcja, skalkulujemy dokładnie wszystkie koszty, żebyś od razu, z góry wiedział ile to będzie kosztowało.

  Czego potrzebujemy, żeby zacząć?

  Przede wszystkim musimy wiedzieć, co chcesz osiągnąć, dlatego zawsze zaczynamy od rozmowy na temat tego, jaki cel mają przynieść nasze działania. Dopiero wtedy możemy ustalić, jakie drogi prowadzą do niego i która jest najszybsza. Wtedy możemy przygotować się, jak przed daleką podróżą, na różne ewentualności jakie mogą nas po drodze spotkać. Przed skontaktowaniem się z nami zastanów się zatem nie tyle nad tym, jakie konkretnie działania chcesz nam zlecić, ale czemu mają one służyć. My powiemy Ci co dalej, jakie są wymagane dokumenty, dane czy finanse.

  Czy współpracowaliśmy już z Twoją branżą?

  Mimo, że obsługujemy przedsiębiorców zajmujących się codziennie bardzo różnymi sprawami, jest duże prawdopodobieństwo, że nie zetknęliśmy się jeszcze z Twoją branżą. Cały czas się rozwijamy. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie Ci pomóc. Wszyscy przedsiębiorcy podlegają w dużym zakresie tym samym przepisom i dla wielu spraw stosuje się dokładnie takie same rozwiązania. Poza tym, jesteśmy prawnikami, którzy lubią się uczyć. Jeżeli zatem czegoś nie wiemy, możemy się dla Ciebie dowiedzieć, bo wiemy gdzie szukać. Jeżeli jednak okaże się, że coś nas przerasta – nie przejmuj się, nie będziemy na Tobie eksperymentować tylko zarekomendujemy dobrych specjalistów.

  Czy jesteśmy skuteczni?

  Nie oszukujmy się, nie każda sprawa jest do wygrania przed sądem i nie wszystko da się zrobić w sposób zgodny z prawem. Jeżeli jednak jest jakakolwiek perspektywa powodzenia, a Ty nam zaufasz, możesz być pewny, że zrobimy wszystko, aby osiągnąć zakładany cel. Znamy się na przepisach i potrafimy je wykorzystać dla dobra naszych Klientów. Jeżeli jednak chcesz osiągnąć niemożliwe, to niestety, ale nie podejmiemy się tego. Nigdy nie namawiamy na ponoszenie zbędnych kosztów.