Kim jesteśmy?

Zgranym zespołem prawników,
którzy cały czas poszerzają swoją wiedzę,
żeby osiągać jak najlepsze rezultaty.

Poznaj nasz zespół

radca prawny Jakub Bartoszewicz

Jakub Bartoszewicz

Radca prawny
radca prawny Ireneusz Bogacz

Ireneusz Bogacz

Radca prawny
radca prawny Anna Cekała-Nowak

Anna Cekała-Nowak

radca prawny
aplikant radcowski Kacper Klimpel

Kacper Klimpel

aplikant radcowski

Nasze wartości

1. Nasze działania podporządkowujemy interesowi Klienta, nie na odwrót

Zawsze zaczynamy od ustalenia, co jest najważniejsze i jaki jest oczekiwany cel współpracy. Nie podejmujemy zbędnych działań. Unikamy kosztownych rozwiązań. Skupiamy się na tym co istotne.

2. Dostarczamy praktycznych rozwiązań i odpowiedzi

Nie tworzymy zawiłych elaboratów i nie zasypujemy Klientów sprzecznymi orzeczeniami. Zamiast tego staramy się jasno odpowiedzieć na zadane pytanie i dostarczyć rozwiązania, które można od razu zastosować.

3. Traktujemy Klientów jak partnerów biznesowych

Dążymy do stworzenia trwałych relacji z Klientami, dlatego poznajemy specyfikę tego, co robią. Uczymy się od nich i dzielimy się z nimi także swoimi doświadczeniami wspierając w podejmowaniu decyzji.

4. Nieustannie się rozwijamy i uczymy

Każdego dnia zastanawiamy się, co możemy robić lepiej i sprawniej. Szukamy nowych narzędzi pozwalających nam płynnie pracować w zespole i komunikować się z Klientami. Szkolimy się i jesteśmy częstymi uczestnikami konferencji zarówno prawniczych, jak i branżowych.

5. Jesteśmy ludźmi, dla ludzi

We współczesnym świecie wiele rzeczy działa bez ludzkiej interakcji. Dotyczy to także pracy współczesnych prawników. Tak jest i w naszym przypadku, jednak gdy tylko tego potrzeba – jesteśmy. Dla nas też jest to ważne.

dbamy o środowisko

Suma małych działań może przynieść wielkie efekty

bez zbędnego papieru

Going paperless to w naszym przypadku nie puste hasło, ale rzeczywistość. Ograniczyliśmy do minimum wykorzystanie papieru i niemal wszystkie dokumenty w naszej Kancelarii przechowujemy wyłącznie w formie cyfrowej.

segregujemy

Staramy się, aby nasze działanie było jak najmniej uciążliwe dla środowiska. Wszystkie wytwarzane odpady segregujemy. Z założenia nie wrzucamy bowiem różnych rzeczy do jednego worka. Dosłownie i w przenośni. 

Świadome zakupy

Chcemy, aby nasze zakupy pozostawiały jak najmniejszy ślad ekologiczny. Dlatego staramy się zaopatrywać u lokalnych dostawców i wybieramy produkty wytwarzane w odpowiedzialny sposób. To się opłaca.

dbamy o innych

Wspólnie wybieramy cel, w który się angażujemy, i który wspieramy

Na jesieni 2019 r. nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Mlekiem Mamy, która propaguje karmienie piersią, ale także prowadzi bardzo szerokie wsparcie dla rodziców, szczególnie dla matek. W ramach działań Fundacji przygotowaliśmy warsztaty, związane z uprawnieniami przysługującymi rodzicom przed, w trakcie i po porodzie.

Więcej o samej Fundacji i jej działalności na mlekiemmamy.org oraz na 3mamyrazem.

rozwiejemy twoje wątpliwości

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy jest dobry moment na przekazanie sprawy prawnikowi?

Z praktyki wiemy, że wielu ciągnących się latami sporów sądowych dałoby się uniknąć, gdyby strony poświęciły chwilę na przygotowanie umowy, która nie pozostawi wątpliwości co do ich praw oraz obowiązków. Jeżeli jest już na to za późno i konflikt już wisi w powietrzu, lepiej od razu przystąpić do działania i próbować go załagodzić. W takich sytuacjach podejmujemy próby mediacji lub uświadomienia stronom, na czym stoją i jakie są perspektywy braku porozumienia. Gdy sprawa trafiła już do sądu nie czekaj z przyjściem do nas, chyba że kodeks postępowania cywilnego to Twoja codzienna lektura i znasz go na wyrywki. Jeżeli nie, nie ryzykuj popełnienia jakiegoś błędu, który doprowadzi do przegranej sprawy, mimo że racja była po Twojej stronie.

Ile kosztuje prowadzenie sprawy sądowej?

Zdecydowanie za dużo, i nie chodzi tu o nasze wynagrodzenie. Przede wszystkim chodzi o Twój cenny czas oraz nerwy związane z toczącym się procesem, którego wynik nie zawsze jest przewidywalny. Dlatego zawsze staramy się najpierw znaleźć inne sposoby na rozwiązanie sprawy jak choćby mediacja czy arbitraż. Jeżeli jednak nie ma innej możliwości i sąd to jedyna opcja, skalkulujemy dokładnie wszystkie koszty, żebyś od razu, z góry wiedział ile to będzie kosztowało.

Czego potrzebujemy, żeby zacząć?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, co chcesz osiągnąć, dlatego zawsze zaczynamy od rozmowy na temat tego, jaki cel mają przynieść nasze działania. Dopiero wtedy możemy ustalić, jakie drogi prowadzą do niego i która jest najszybsza. Wtedy możemy przygotować się, jak przed daleką podróżą, na różne ewentualności jakie mogą nas po drodze spotkać. Przed skontaktowaniem się z nami zastanów się zatem nie tyle nad tym, jakie konkretnie działania chcesz nam zlecić, ale czemu mają one służyć. My powiemy Ci co dalej, jakie są wymagane dokumenty, dane czy finanse.

Czy współpracowaliśmy już z Twoją branżą?

Mimo, że obsługujemy przedsiębiorców zajmujących się codziennie bardzo różnymi sprawami, jest duże prawdopodobieństwo, że nie zetknęliśmy się jeszcze z Twoją branżą. Cały czas się rozwijamy. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie Ci pomóc. Wszyscy przedsiębiorcy podlegają w dużym zakresie tym samym przepisom i dla wielu spraw stosuje się dokładnie takie same rozwiązania. Poza tym, jesteśmy prawnikami, którzy lubią się uczyć. Jeżeli zatem czegoś nie wiemy, możemy się dla Ciebie dowiedzieć, bo wiemy gdzie szukać. Jeżeli jednak okaże się, że coś nas przerasta – nie przejmuj się, nie będziemy na Tobie eksperymentować tylko zarekomendujemy dobrych specjalistów.

Czy jesteśmy skuteczni?

Nie oszukujmy się, nie każda sprawa jest do wygrania przed sądem i nie wszystko da się zrobić w sposób zgodny z prawem. Jeżeli jednak jest jakakolwiek perspektywa powodzenia, a Ty nam zaufasz, możesz być pewny, że zrobimy wszystko, aby osiągnąć zakładany cel. Znamy się na przepisach i potrafimy je wykorzystać dla dobra naszych Klientów. Jeżeli jednak chcesz osiągnąć niemożliwe, to niestety, ale nie podejmiemy się tego. Nigdy nie namawiamy na ponoszenie zbędnych kosztów.

Szukasz czegoś innego lub masz jakieś pytania?

  • Skontaktuj się z nami
  • 89 535 99 28