Jakub Bartoszewicz

Radca prawny

Email jakub@bogaczbartoszewicz.pl

Telefon +48 502 211 246

  Skonsultuj z nami swój problem

  W celu udzielenia odpowiedzi na Państwa wiadomość potrzebujemy danych osobowych, które umożliwią nam kontakt zwrotny. Administratorem danych osobowych będą radca prawny Ireneusz Bogacz oraz radca prawny Jakub Bartoszewicz. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj.

  radca prawny Jakub Bartoszewicz

  Biografia

  Współzałożyciel kancelarii i partner zarządzający.

  Pomagam naszym Klientom znaleźć korzystne i najbardziej praktyczne rozwiązania problemów z jakimi się do nas zgłaszają. Biznes nie potrzebuje elaboratów i przegadanych opinii prawnych, ale jasnego wskazania kierunku oraz oszacowania ryzyka związanego z wyborem konkretnej ścieżki działania. To wiem, bo sam jestem przedsiębiorcą i to właśnie staram się dostarczać. Takiego sposobu myślenia i działania wymagam także od osób, z którymi tworzymy zespół naszej Kancelarii. 

  Współpracuję z przedsiębiorcami różnych branż i różnej wielkości. Wszystkich ich łączy to, że funkcjonują w podobnym, skomplikowanym i zmieniającym się środowisku prawnym. Wszyscy oni chcieliby także móc w spokoju zajmować się tym co najlepiej umieją. Staram się im zapewnić ten spokój robiąc z kolei to, na czym ja się najlepiej znam – na praktycznym stosowaniu prawa.

  W Kancelarii zajmuję się nadzorem nad bieżącymi działaniami oraz praca innych. Osobiście angażuję się w spory gospodarcze, przygotowywanie umów oraz procesy związane z przekształceniami i łączeniem spółek. Dobrze czuję się także w dziedzinach, w których nie ma gotowych rozwiązań, ale trzeba je wypracować samemu.

  W 2022 zostałem wyróżniony 17 miejscem w zestawieniu Dziennika Gazeta Prawna 50 najbardziej wpływowych prawników 2021. Kapituła rankingu doceniła moją osobę w związku z reprezentowaniem jednego z klientów Kancelarii – pracodawcy w procesie o tzw. covidowe kłamstwa (wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie, sygn. akt IVPa 79/20). Cieszę się, że doceniono wagę zagadnienia, którym zajmowałem się w imieniu klienta – uprawnień i możliwości pracodawcy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony pewnych wartości. Szczegóły sprawy dostępne są w materiale opublikowanym w Dzienniku Gazeta Prawna z 2 lutego 2021 nr 21: https://bit.ly/3oOIqBi.

  Lubię korzystać z technologii i ciągle poszukuję rozwiązań ułatwiających codzienną pracę, zarówno moją, jak też naszych Klientów.

   

   

   

   

  obszary praktyki

  • Przygotowywanie i negocjowanie umów
  • Spory między przedsiębiorcami
  • Ochrona danych osobowych
  • Prawo pracy

  w mediach

  języki

  angielski

  hiszpański

  edukacja i praca naukowa

  Szkoła Główna Handlowa – prawo podatkowe, 2018

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – zarządzanie nieruchomościami, 2006

  Uniwersytet Jagielloński – prawo, 2004

  Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie, 2006

  prywatnie

  Rodzina i korzenie

  Zbiera zdjęcia i pamiątki rodzinne, odwiedza miejsca, w których mieszkali przodkowie. Prowadzone przez niego rodzinne drzewo genealogiczne sięga XVI w i znajduje się w nim ponad 1 500 osób.

  Literatura faktu i biografie

  Nałogowo pochłania biografie, przede wszystkim muzyków oraz reportaże i książki podróżnicze.

  Muzyka

  Towarzyszy mu każdego dnia, także w pracy. O tym, że jest ważna niech świadczy to, że przez kilka lat był DJ i prowadził dwa programy radiowe. Miłośnik winyli.

  Sport

  Stara się utrzymywać dobrą formę. Kiedyś głównie jeżdżąc na rowerze i chodząc po warmińskich leśnych ostępach. Ostatnio przede wszystkim grając regularnie w squasha.

  Ogród

  Podobno nic tak nie relaksuje jak praca w ogrodzie. Dlatego Kuba potrafi godzinami pielić, sadzić, czy przycinać krzewy.

  Yerba Mate

  Mimo, że w kancelarii mamy naprawdę dobrą kawę to Kuba zaczyna każdy dzień od zaparzenia mate, która potem towarzyszy mu do końca pracy. Także na spotkaniach.
  z doświadczenia

  Naszym zdaniem