sprawy gospodarcze?

Znamy się na tym i możemy Ci pomóc

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Sporów trzeba unikać, dlatego rozpoczynając współpracę z kontrahentami trzeba zadbać o odpowiednio skonstruowaną umowę, która wskazuje rozwiązania w sytuacjach kryzysowych. Z doświadczenia wiemy, że dobra umowa pozwala wykluczyć większość potencjalnych konfliktów stanowiących najczęściej zarzewie późniejszego sporu.

Lepsza ugoda teraz niż wyrok za kilka lat

Jeżeli jednak sporu uniknąć się nie da, zawsze radzimy i pomagamy osiągnąć porozumienie bez wnoszenia sprawy do sądu. Tak jest szybciej i taniej. Prawie zawsze. Dlatego gdy tylko widzimy szanse na ugodę podejmujemy działania do niej zmierzające. Oczywiście przede wszystkim mając na względzie przede wszystkim Twój interes.

Gdy inaczej się nie da

Spory gospodarcze to nasza specjalność. Dlatego, gdy sytuacja nas do tego zmusza wiemy co mamy robić. Przepisy procesowe w takich sprawach stawiają przedsiębiorcom wysokie wymagania, dlatego zdecydowanie zalecamy skorzystać z profesjonalnej pomocy. Zwykłe przeoczenie lub z pozoru niewielki błąd może kosztować przegranie nawet oczywistej sprawy.

Polityka cenowa

Przy prowadzeniu sporów gospodarczych stosujemy stawki ryczałtowe za prowadzenie całej sprawy. Od samego początku będziesz zatem wiedzieć ile Cię to będzie kosztowało. Bez znaczenia będzie zatem ile godzin spędzimy na przygotowaniu pism, ile będzie trwała rozprawa oraz ile ich finalnie będzie. 

Co możemy dla Ciebie zrobić

Dokładnie przeanalizujemy wszystko co jest istotne dla sprawy
Przedstawimy rzetelną analizę ryzyka
Wykonamy kalkulacje finansowe wszystkich wariantów
Opracujemy strategię działania
Przygotujemy dokumenty
Będziemy walczyć w Twoim interesie

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje prowadzenie sprawy sądowej?

Stanowczo za dużo. Dlatego, jeżeli jest taka możliwość staramy się unikać. Jeżeli jednak trzeba prowadzić sprawę przed sądem ustalamy cenę indywidualnie.

Ile będzie trwała sprawa sądowa?

Sprawa sądowa może ciągnąć się latami i nie jest to zależne od nas (a przynajmniej nie tylko). Zawsze staramy się jednak osiągnąć cel możliwie jak najszybciej, dlatego unikamy zbędnych działań.

Na jakim etapie zwrócić się o pomoc?

Im szybciej tym lepiej. Przyjdź, kiedy widzisz, że rozmowy z kontrahentem nic nie dają albo idą w złym kierunku, albo gdy tylko otrzymasz pierwszą korespondencję z sądu. To jest moment, kiedy popełnia się wiele błędów, które mogą zadecydować o losach całej sprawy.

Jak uniknąć sporu?

Podstawą bezkonfliktowej współpracy kontrahentów jest dobrze skonstruowana umowa. Ważne są szczegóły. Umowa bowiem nie tylko powinna określać podstawowe obowiązki stron, ale także wykluczać dwuznaczności. Jesteśmy w stanie taką umowę dla Ciebie skonstruować. Już na tym etapie możemy przewidzieć ewentualne zarzewia konfliktu w przyszłości i tak uszczegółowić zapisy, abyś mógł spokojnie pracować.

Jakie informacje przekazać?

Interesuje nas wszystko, co ma związek ze sprawą, nawet szczegóły, które wydają Ci się nieistotne. Lepiej przekazać
więcej informacji, niż zapomnieć o jednym dokumencie, mailu czy esemesie. Zalecamy skompletować konwersacje z kontrahentem, wymianę mailową, esemesową czy w komunikatorach. Przed przyjściem do nas zbierz wszystko co wiąże się ze
sprawą – zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. My jesteśmy od tego, aby z tego szumu wyłuskać ważne dla sprawy informacje i na ich podstawie zaprojektować strategię działania.

W czym możemy Ci pomóc?

Zadzwoń lub napisz do nas:
89 535 99 28


kancelaria@bogaczbartoszewicz.pl jakub@bogaczbartoszewicz.pl ireneusz@bogaczbartoszewicz.pl

 

Pon. – Pt. 09:00-17:00

Sprawdź jak działamy

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

  • Pon. - Pt. 09:00-17:00
  • 89 535 99 28

kancelaria@bogaczbartoszewicz.pl
jakub@bogaczbartoszewicz.pl
ireneusz@bogaczbartoszewicz.pl

  • Olsztyn, ul. Grunwaldzka 4a/1

Dogodne miejsca postojowe znajdą Państwo na parkingu przy ul. Mochnackiego
lub na ul. Warszawskiej.

Opisz nam swoje zamierzenie lub swój problem, a my odpowiemy, jak możemy Ci pomóc. To nic nie kosztuje.

    W celu udzielenia odpowiedzi na Państwa wiadomość potrzebujemy danych osobowych, które umożliwią nam kontakt zwrotny. Administratorem danych osobowych będą radca prawny Ireneusz Bogacz oraz radca prawny Jakub Bartoszewicz. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj.

    angażujemy się osobiście

    Poznaj nasz zespół